Ekovata – efektyvi, ekologiškai švari ir sveikatai nekenksminga celiuliozinė termoizoliacinė statybinė medžiaga.
Ji naudojama apšiltinant gyvenamuosius, visuomeninius ir pramoninius pastatus.
Ekovatą galima naudoti tiek naujai statomiems, tiek remontuojamiems pastatams apšiltinti.

 

Ekovata yra efektyvi apšiltinimo medžiaga (λ=0.037-0.039 W/mK). Šiltinant  pastatus ekovata, ji pilnai užpildo smulkiausius tarpelius ir suformuoja vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį - tai leidžia pasiekti geresnę šilumos varžą nei naudojant lakštinę apšiltinimo medžiagą. Specialios technologijos ir įputimo įrenginio pagalba galima suformuoti reikiamo storio termoizoliacinės medžiagos sluoksnį. Įpūtimo sistemos dėka, visos aukštesnės pastatų dalys apšiltinamos be problemų- tai taupo laiką, greitina ir atpigina statybos procesą. Medžiagų nereikia transportuoti rankomis į pastato vidų. Nelieka atliekų- medžiagos reikia tik tiek, kiek vietos yra pastato dalyse specialiai suformuotose ertmėse. Darba atliekami daug greičiau nei naudojant ruloninę ar lakštinę apšiltinimo medžiagą.

Ekovata - tai medžio plaušas, impregnuotas chemiškai nelakiomis medžiagomis. Ekovata gaminama iš naturalios organinės medžiagos - celiuliozės, pridedant nekenksmingų sveikatai, nelakių antiseptinių boro junginių druskų pavidalu. Dėl šių priedų ekovata apsaugo medines konstrukcijas nuo puvimo, grybelio, pelėsio, joje nesiveisia graužikai ir vabzdžiai.

Ekovata yra "kvėpuojanti" apšiltinimo medžiaga. Pastate, kuris yra apšiltintas ekovata, dažniausiai nėra būtinybės naudoti brangių difuzinių, antikondensacinių bei neleidžiančių sienoms kvėpuoti garo izoliacinių plėvelių.

Ekovata yra priskiriama prie sunkiai degių medžiagų. Dėl sudetyje esančių priedų, gaisro metu ji ne tik neužsiliepsnoja, bet ir stabdo liepsnos plitimą, apsaugodama medines pastato konstrukcijas.

Tinkamai eksploatuojant kokybiškai apšiltintą pastatą, ekovata savo savybių nepraranda daugiau nei 50 metų


ŠILTINIMO BŪDAI

Atvirų paviršių užpylimas - palėpių perdangų šiltinimas

Ekovata specialia įranga yra išpurenama ir išpilama ant paviršiaus bei išlyginama. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas naudojamas šiltinant atvirus horizontalius paviršius – pvz. negyvenamos palėpės grindis, perdangas tarp aukštų ir pan.

       

 

Uždarų ertmių užpylimas

Ekovata specialia įranga yra užpučiama į uždaras ertmes – stogo šlaitus, karkasinių konstrukcijų tarpus, tarpą po grindimis, perdangas, gipso pertvaras, plytų (blokelių) mūro oro tarpą ir pan. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas puikiai tinka tiek statant naujus pastatus, tiek ir apšiltinant senos statybos namus, kuriuose yra oro tarpų.

 

     


Šlapias padengimas

Išpurenta ekovata sumaišyta su vandeniu arba klijais specialia įranga yra išpučiama ant paviršiaus. Dėl unikalių savybių šlapia ekovata puikiai užpildo smulkiausius tarpelius bei gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, sudarydama vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Šiuo būdu galima apšiltinti įvairius paviršius – medinius, mūrinius, metalinius. Šis būdas naudojamas vertikalių konstrukcijų – sienų, pertvarų ir pan – šiltinimui. Šlapias padengimas – populiariausias ekovatos panaudojimo būdas ypač gerai tinkantis senų medinių pastatų – sodybų, poilsio namelių, pirčių apšiltinimui.

 

KAINOS 

Parduodame ekovata 

ISOCELL (Austrija) 
 1 maišas 12,5 kg – 12 EUR.
TERMEX (Suomija) 
 1 maišas 13 kg – 12,50 EUR.

 

Apšiltinimo kaina su kokybiška sertifikuotą medžiaga, kvalifikuotu specialistų (atestuotų medžiagų gamintojų) darbu, realia garantija bei PVM sąskaita-faktūra (dirbame oficialiai, nesame patentininkai-namūdininkai) –
nuo 40 EUR už 1 kub.m. atviriems paviršiams (perdangos) ir nuo 60 EUR uždaroms ertmėms (1,50 EUR/kg su PVM priklausomai nuo apimties ir šiltinimo būdo).
Taikome lankščią nuolaidų sistemą.

 Orientacinę apšiltinimo kainą (medžiaga ir darbas) galima nustatyti pagal lentelę. Konkrečiam objektui kainos gali būti kitokios, nei nurodyta lentelėje.

Šiltinimo būdas

Rekomenduojamas medžiagos Orientacinė apšiltinimo 
kaina su PVM
storis
(mm)
tankis  (kg/m3) EUR/m2
(10 cm sluoksnis)
EUR/m3
Sausas uždarų ertmių užpylimas
 (stogas, sienos, mūro tarpas)
50 – 400 40 - 45 6,00 - 6,70 60 – 67
Sausas atviras užpylimas
 (palėpės grindys, perdanga)
200 – 400 25 – 40 3,70 – 6,00 37 – 60

Tai orientacinės kainos, galūtinė kaina priklausys nuo sunaudotų medžiagų kiekio, darbų apimties bei sudetingumo, atliktų papildomų darbų ir nuvažiuoto atstūmo.