Atvirų paviršių užpylimas - palėpių perdangų šiltinimas. Ekovata specialia įranga yra išpurenama ir išpilama ant paviršiaus bei išlyginama. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas naudojamas šiltinant atvirus horizontalius paviršius – pvz. negyvenamos palėpės grindis, perdangas tarp aukštų ir pan.
 

 
Uždarų ertmių užpylimas. Ekovata specialia įranga yra užpučiama į uždaras ertmes – stogo šlaitus, karkasinių konstrukcijų tarpus, tarpą po grindimis, perdangas, gipso pertvaras, plytų (blokelių) mūro oro tarpą ir pan. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas puikiai tinka tiek statant naujus pastatus, tiek ir apšiltinant senos statybos namus, kuriuose yra oro tarpų.
     


Šlapias padengimas.
Išpurenta ekovata sumaišyta su vandeniu arba klijais specialia įranga yra išpučiama ant paviršiaus. Dėl unikalių savybių šlapia ekovata puikiai užpildo smulkiausius tarpelius bei gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, sudarydama vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Šiuo būdu galima apšiltinti įvairius paviršius – medinius, mūrinius, metalinius. Šis būdas naudojamas vertikalių konstrukcijų – sienų, pertvarų ir pan – šiltinimui. Šlapias padengimas – populiariausias ekovatos panaudojimo būdas ypač gerai tinkantis senų medinių pastatų – sodybų, poilsio namelių, pirčių apšiltinimui.

 

Tinkamai eksploatuojant kokybiškai apšiltintą pastatą, ekovata savo savybių nepraranda daugiau nei 50 metų.